Vzácne a kuriózne Slovensko

V tomto článku sa pokúsim zhrnúť rôzne zaujímavosti o našom domove, Slovensku. Pokúsim sa opísať zvláštne no lákavé miesta, ale aj kuriozity. Taká krajina ako Slovensko, v ktorej nájdeme veľké množstvo lesov a prírody, určite schováva množstvo zaujímavostí. A kto by ich mal odhaliť ako prvý, ak nie nie my, Slováci? Preto sa aj pomocou tohto článku vydajme pátrať a objavovať tie kuriozity našej domoviny.

řeka

Na začiatok uvediem len tak pre zvedavosť jednu správu, ktorá sa však týka skôr bulváru. Ale nebojte sa, ide o celkom sympatické info. Kto by nepoznal legendárneho herca Paula Newmana, či krásnu a úspešnú herečku Angelinu Jolie? Práve tieto úspešné hviezdy majú slovenských predkov.

slovensko

Rakúsko je najlesnatejším územím Európy, no Slovensko je hneď na druhom mieste. Svojimi krásnymi lesmi, ktorých je u nás dosť sme známi už dlhé roky, takisto aj kvalitným drevom,  ktoré v tých lesoch rastie v podobe mohutných, zdravých a pevných stromov. Za kvalitné, cenné a žiadané drevo považujeme napríklad smrek či borovicu. A ako vieme, v slovenských lesoch o ne núdzu nemáme. Ak je reč o Rakúsku, spomeniem ešte jednu vec. Viedeň a Bratislava sú dĺžkou vzdialenosti navzájom najbližší susedia zo všetkých štátov v Europe.
Lomnícky štít je známy svojou povestnou výškou, no to nie je všetko. Vo výške takmer 2700 metrov nájdeme záhradu! Práve táto záhrada je najvyššie položenou záhradou Európy.

hory

Možno máte radi dobrodružné filmy o objaviteľoch, alebo Vás zaujímajú rôzne krásne či netradičné nálezy vo svete. Nemusíte chodiť do sveta, krásny nález nájdeme pri Liptovskom Mikuláši a názov nádherného diela nesie názov Tatranská madona. Ide o mozaiku, ktorá je zložená zo 115 tisíc mincí!
Slovensko je známe i ako miesto, ktoré bolo a je bohaté na výskyt jaskýň. Ešte dnes ich nájdeme okolo 6000, čo je určite slušné číslo. Mnohí nadšenci ich chodia každoročne skúmať a prehľadávať, v mnohých sú extrémne podmienky, vstup je iba na vlastné riziko.