Využívate pred STK a emisnou kontrolou služby servisu?

Postrehli ste v médiách, že kvôli ochrane nášho ovzdušia, prostredia v ktorom žijeme, sa sprísnia požiadavky na STK a emisnú kontrolu? Kontrola prebieha dôkladnejšie, tiež pod kamerovým systémom, aby sa zamedzilo zmene reálnych výsledkov na lepšie hodnoty.

autoserivs.jpg

Necháte si kompletne skontrolovať auto v servise? Alebo sa spoliehate najradšej sami na seba? Pozriete sa pod kapotu, na podvozok, opravíte všetko, o čom viete, že je pokazené alebo nefunguje na 100%? Ste nadšenec do áut alebo bežný užívateľ automobilu? Mnohokrát však odborníci zo svojich skúseností vedia povedať lepšie, čo všetko je potrebné opraviť, aby ste prešli prehliadkou. Voľným okom sa totižto nemusia prejaviť všetky nedostatky.
Autoservisy ponúkajú aj službu komplexnej kontroly pred STK a EK. Vďaka napojeniu automobilu na počítač alebo notebook dokážu niektoré servisy urobiť kompletnejšiu diagnostiku ako by to bolo v domácom prostredí. Dnes už nie sú cenovo nedostupné, a tak sa ich vlastníctvom nemusia pýšiť len autorizované servisné strediská.
Autodiagnostické zariadenia vedia vykázať chyby vo vozidle, diagnostikovať zlý komponent v aute na základe zlých hodnôt, skontrolovať elektroniku, otáčky, riadiace jednotky, palubný počítač, zistiť stav tachometru, reakciu na pridávanie plynu, ale i komplexne pripraviť na STK.
Problémy s výsledkami na kontrole sa netýkajú len starých rokov výroby, ale i mnohé z mladších ročníkov môžu mať problém. Preto zverte svojho rodinného miláčika do rúk profesionálov. Nie sú to vyhodené peniaze. Radšej menšia investícia do revitalizácie vášho auta pred STK a EK ako neskôr použiť väčší peňažný obnos na kúpu nového alebo mladšieho, ale už ojazdeného vozidla. V tom druhom prípade je dosť možné, že obávaný prechod touto kontrolou odložíte len o pár mesiacov neskôr. Jeho výsledok vám však ani v tomto prípade nik nevie vopred zaručiť.

kontrola.jpg

Áno, je pre nás a našich potomkov dôležité, aby sme sa zamerali na znižovanie množstva emisií do ovzdušia. Pretože plyny z výfukov tvoria až štvrtinu pôvodcov vzniku skleníkových plynov a globálneho otepľovania. Je to však veľký tlak na obyčajného človeka, ktorý nemá také finančné možnosti, aby vymenil svoje vozidlo za ekologickejšiu a novšiu verziu. Istou cestou je nariadenie pre nové vozidlá a ich výrobcov, aby už pri výrobe vytvárali motory, ktoré budú vypúšťať, čo najnižší objem oxidu uhličitého. I to však zvyšuje konečnú cenu nového osobného automobilu.