Ako efektívne nakúpiť v second hande


Nebojte sa „prehrabávať“
Natlačené stojany, preplnené košíky malými doplnkami, hračkami alebo bytovým textilom vás môžu odradiť už na začiatku nákupu. Nie v každom obchode s oblečením z druhej ruky síce máte tú možnosť výberu z toľkých vecí, ale tu platí zásada čím viac, tým lepšie. Tie najlepšie kúsky na vás čakajú schované práve niekde v strede ostatných. Mnohí ľudia sú vynaliezaví a odložia si oblečenie dozadu za ostatný tovar, do stredu stojana alebo do úplne inej kategórie produktov. A práve preto by ste nemali zanevrieť ani na jednu časť obchodu a pozrieť si každý jeden kúsok. Nezabudnite si na to vyhradiť viac času a vziať so sebou nákupnú náladu.pánske svetre.jpg
Poriadne poprezerajte váš potenciálny nákup
Kým odídete s úsmevom na perách, ktorý vám vyčarovala vaša plná nákupná taška, nezabudnite skontrolovať, či je všetko oblečenie v poriadku. Prípadné poškodenia ako sú napríklad dierky, prepálené miesta, rozdielne veľkosti topánok alebo pokazené zipsy sa nebojte ohlásiť predávajúcim, pretože vám môžu znížiť cenu alebo poradiť, kde dať daný kúsok opraviť.
Okrem viditeľných nepekností je potrebné pozrieť si i materiál, z ktorého je oblečenie vyrobené a značku, ktorú prezentuje. V prvom prípade sa môžete vyhnúť škriabaniu, ktoré vyvolávajú napríklad vlnené svetre, ktoré sa vedia i zraziť po prvom praní, malým zožmoleným guľôčkam, ktoré nielenže nie sú pekné, ale ani príjemné na dotyk, či roztiahnutiu sa po pár noseniach. Ak hovoríme o značke produktu, je samozrejmé, že nehrá úlohu, ak ste si vybranú vec zamilovali. No niektoré z nich viete vo výpredajoch nájsť v obchode danej značky lacnejšie ako v „sekáči“. Ľudia vedia, prečo niektoré svoje veci vyhadzujú zo svojho šatníka, vy si musíte dávať pozor na to, ktoré z nich skončia u vás.
Neznáma značka môže byť výhra
Vráťme sa znova k menám na visačkách. Mnohé tie, ktoré sa nachádzajú v tomto type obchodov, vám môžu prísť neznáme, nezaujímavé, lacné. Ak si potrpíte na kvalite, neváhajte, poprechádzajte sa po celej predajni a značky, o ktorých ste ešte nepočuli si jednoducho nájdite na internete a možno budete prekvapení, koľké z nich sú drahšie a kvalitnejšie ako tie, ktoré sú stále reklamované a čiastočne dostupné pre všetkých.oblečenie na vešiaku.jpg
Vždy, keď idete okolo, zastavte sa
Väčšina second handov dostáva tovar každý deň, a to znamená, že na predajňu dokladajú stále nové a nové kúsky. Preto je dobré navštevovať ich čo najviac za mesiac. Každý raz, keď do nich vkročíte, cítite sa ako v inom obchode plnom nového oblečenia. Nebojte sa ani spýtať asistentiek predaja. Tie vždy vedia ochotne poradiť a povedať či sa vyložilo niečo nové a kde to nájdete.