Prvá dovolenka s dieťaťom

V kalendári sa nezadržateľne blíži termín vašej prvej dovolenky s vašou ratolesťou a začínate sa cítiť trošku neisto? Tieto obavy sú celkom prirodzené, obzvlášť ak nie ste naučený často odchádzať s dieťaťom z domu. Myslite na to, že to nebude problém a budete sa cítiť rovnako ako keď ste boli pred troma rokmi s manželom pri mori sami dvaja.otec s dcerou.jpg
A ďalšia vec. Ste šikovná mama a isto viete ako sa máte na dovolenku pripraviť. Dôležité je si spísať zoznam vecí ktoré nesmiete zabudnúť a mali by ste mať po ruke. Ale v dnešnej dobe to už tiež nie je taký problém, pretože si vieme už všetko kúpiť. Ak idete k moru a napríklad letíte na dovolenku s lietadlom, tam sú samozrejme iné podmienky balenia ako keď si zvolíte dovolenku napríklad na Slovenku.
My s manželom sme sa rozhodli, že pôjdeme vyskúšať najprv týždenný pobyt na Slovensku a na ďalší rok možno vyskúšame pobyt pri mori. A dcérka bude aj staršia a bude si zážitok z dovolenky pri mori aj lepšie pamätať. Keďže naše dieťa je vodný živel, ubytovanie v dedine s termálnym kúpaliskom správna voľba. A ešte ako bonus sme vychytali penzión s bazénom na záhrade.
Každý rodič si svoje dieťa pozná najlepšie a viete, čo potrebuje a má rád. Na letnú dovolenku treba pobaliť toho naozaj veľa a sama ostanete v šoku, že zrazu máte v aute plný kufor a ešte nie ste zbalení vy dvaja. No ale tak to už s deťmi býva. Prichystajte si oblečenie do každého počasia, hoci je august potrebujete mať v zálohe aj teplé oblečenie. Nezabudnite na obľúbené hračky a knižky, ktoré dieťa zabavia nie len v aute ale aj poobede na deke. Ďalšia vec je mať po ruke detskú lekárničku a lieky hlavne na bolesť bruška a sirup od bolesti. Keďže kúpanie bude hlavná naplň dňa, myslite aj na hračky a doplnky do vody. Aby ste dieťa s niečím zabavili.letovisko.jpg
Realita je taká, že si na dovolenke s dieťaťom neoddýchnete ako za mladých čias, preto ak sa chcete aspoň trošku opáliť je dôležití sa s partnerom skoordinovať a dohodnúť si striedanie pri dieťati. A nakoniec dovolenka bude fajn. Pekné dni si viete naplánovať, už len to počasie aby bolo slnečné.