Veľkoplošné televízie v baroch sa zmenia na herné konzoly

V súčastnosti takmer každý podnik na štýl barov alebo kaviarní disponuje vo svojich priestoroch minimálne jednou veľkoplošnou obrazovkou. Zvyčajne na nej bežia nejaké otrepané seriály, v tom lepšom prípade prenos športového zápasu. Zariadenie Game Pane však môže priniesť v tomto smere menšiu revolúciu. Prečo?Muž a žena, mladí ľudia v kaviarni, mobily.jpg
Nie je tajomstvom, že dnes aj ľudia v strednom veku fandia videohrám a o to viac v prípade, ak si ich môžu zahrať so spolusediacimi kamarátmi. Kolektívnu zábavu častokrát predstavuje aj posedenie v kaviarni alebo v bare. A pokiaľ sa tieto dva faktory spoja, výsledok dokáže byť sympaticky zaujímavý.
Miesto toho, aby zákazníci v týchto priestoroch len čumeli na momentálny program, ktorý ich nezaujíma, môžu túto chvíľu prežiť oveľa zábavnejšie. Televíziu pomocou zariadenia Game Pane (od spoločnosti Credos) veľmi praktickým spôsobom premenia na hernú konzolu. Je totiž možné, že súčasné herné konzoly relatívne veľkých rozmerov ako PS4 alebo Xbox One by v danom smere nemuseli predstavovať práve šikovné riešenie. Stačí menší neporiadok a drahú konzolu ochvíľu poškodíte.Televízia, futbal.png
Zato Game Pane  svojou konštrukciou pripomína computer stick, teda tie nové počítače v tvare „flash disku“. Teda veľmi jednoducho ho spustíte do prevádzky tým,  že ho zapojíte do HDMI portu obrazovky. Toto zariadenie je navyše dokonale kompatibilné s veľkoplošným obrazom.
Ale čo ovládače?
V súčasnosti síce používame bezdrôtové joysticky, no ale k to si berie svoj drahý ovládač do baru? Pôsobí to trochu komicky. A práve preto je táto „mini herná konzola“ kompatibilná so smartphonmi, ktoré v tomto prípade poslúžia ako spomenuté bezdrôtové joysticky.
Obsah hier?
Ide o relatívne neznáme tituly. A teda nie, nečakajte AAA tituly na štýl Red Dead Redemption 2. To však neznamená, že dotyčná knižnica hier neprinesie požadovanú zábavu. Ideálnu práve na chvíľkové posedenie a zábavu s kamarátmi pri pár pohárikoch, pričom grafika pripomína hry na mobil.