Nie je to rodinný dom a ani karavan. Je to mobilný dom

Vedeli ste o tom, že existuje zaujímavá alternatíva bývania alebo len rekreačného pobytu, čo sa nazýva mobilné domy? Áno, pri správnom zariadení dokážu slúžiť aj k celoročnému bývaniu, avšak v Európe ako aj v Spojených štátoch sa vo väčšej miere využívajú skôr ako mobilné rekreačné sídla, čo sa mimochodom dajú prakticky premiestňovať do ľubovoľných objektov, ideálne tak do idylického prostredia. Rovnako v ich spojitosti môžeme vravieť napríklad ako o funkčnom príbytku do záhrady.Biele domčeky
U nás je forma mobilných domov zatiaľ niečo ako málo poznanou novinkou, ktorá sa ale za posledné roky dostáva do stále väčšieho povedomia, nakoľko faktorom záujmu je tiež ich relatívne nízka cena a zároveň funkčne vyriešené priestory.

  • Je ale pravda, že v takých Spojených štátov ide o záležitosť, ktorá je tamojším ľuďom známa už niekoľko desaťročí a dodnes sa tam takéto „alternatívne bývanie“ teší popularite, najmä však vo forme dovolenkových pobytov.

Ako už totiž bolo spomenuté, takéto priestory sa dajú prakticky premiestniť do ľubovoľnej lokality, ideálne tak niekam, kde napríklad nechýba pekné prírodné prostredie a čerstvý vzduch.

  • Aby sme mali lepšiu predstavu o akú formu bývania vlastne ide, môžeme ju v stručnosti označiť ako niečo medzi rodinným domom a karavanom. Teda určitý kompromis v podobe cenovo prístupných priestorov, ktorým však nechýba funkčnosť a určitý (moderný) štýl.

Lampa pri okne
Nejde teda o stavbu, čo by na istom území „zapustila svoje korene“, na druhej strane však v danom prípade nevravíme ani o dopravnom prostriedku. Teda nejde o klasický rodinný dom a takisto ani o karavan. Ako bolo načrtnuté, je to niečo medzi tým a kompromis, ktorý dokáže oceniť nejeden človek.
K záujemcom sa radia napríklad mladí ľudia, čo zatiaľ nemajú peniaze na kúpu domu, no pritom majú radi dobrodružstvá a cestovanie. Mobilný dom im umožňuje spoznávať ľubovoľné loklaity a poskytuje lacné útulné bývanie.