Takmer každého druhého muža nad štyridsať postihne erektilná dysfunkcia

Takmer každého druhého muža nad štyridsať postihne erektilná dysfunkcia

V prípade problémov so slabou alebo krátko trvajúcou erekciou ide o pomerne rozšírený, avšak aj napriek tomu menej diskutovaný zdravotný problém. Ten si ale pýta isté objasnenie a takisto treba pripomenúť, že nie každé „zlyhanie“ musí okamžite značiť trvalú poruchu. Otázny je tiež pojem „predčasná ejakulácia“, pod ktorým si každý pár môže predstaviť niečo iné, no akýmsi zdravým priemerom je 5 až 7 minútový styk (iná situácia je čas kratší než 2 minúty).
K obvyklým a občasným poruchám môže prísť vplyvom únavy, či už fyzickej alebo psychickej, čo samozrejme neznačí okamžitý zdravotný problém s trvajúcimi následkami. Avšak ak sa začínajú tieto „nedostatky“ v intímnom živote prejavovať stále častejšie a takmer pravidelne, je vhodné spozornieť.Erotické, žena s kravatou.jpg

  • Doporučeným je navštíviť lekára, ale tiež sa začať zaujímať o zdravší životný štýl a svoju životosprávu.

Rizikovou skupinou sú najmä muži, ktorí už prekročili štyridsiatku. Dôvodov je viacej. Spomeňme tie najvplyvnejšie- znižovanie hladiny testosterónu, upchávanie ciev, potenciálny nábeh na cukrovku, problémy s tlakom, atď. Tieto faktory súvisia rovnako so zdravím z hľadiska mužskej potencie, telo je vzájomne prepojeným funkčným celkom.
Pomerne k známym a vlastne dosť rýchlym, avšak len dočasným riešeniam sa radí vziať si „modrú pilulku“ na lekársky predpis. Vravíme o viagre s obsahom látky sildenafil, pričom známa a účinná je takisto látka tadalafil, ktorú obsahuje cialis 5mg na podporu oddialenia ejakulácie a dlho trvajúceho sexuálneho zážitku.
Ako už ale bolo spomenuté vyššie, z dlhodobej perspektívy by malo byť v záujme každého z nás dodržiavať rovnako zdravší životný štýl spojený s pravidelným pohybom, spánkom, vhodným jedálnym lístkom, obmedzenie vyššieho príjmu alkoholu, samozrejme cigariet a nočného života.Bežec prišiel do cieľa, šport, fitness.jpg

  • Rovnako je doporučená návšteva lekára, ktorý mimochodom môže zistiť aj vážnejšie organické ochorenie.