Skrytá dokonalosť

Každý z nás by túžil dosiahnuť určitý bod dokonalosti. Či už docielením vyšportovanej postavy, pomocou rôznych líčidiel, alebo dokonca v najhoršom prípade aj pomocou plastík.
Táto skutočnosť sa väčšinou vyskytuje práve u dievčat, žien. Na sociálnych sieťach, alebo celkovo na webe vidíme každú chvíľu „dokonalé“ postavy, tváre, oblečenie. V tomto dôsledku má každá z nás tendenciu pretvárať svoje skutočné ja na niekoho z internetu, webu, alebo sociálnych sietí.

modelka

Tieto ženy, ktoré sa považujú za dokonalé, však vôbec nie sú prirodzené. Kebyže máme vidieť túto ženu pred všetkými plastickými operáciami, ktoré podstúpila, bez spravených a prefarbených vlasov a nenamaľovanú, tak by sme ňou vôbec neboli takí ohúrení. Treba však tiež myslieť na to, že fotky tiež klamú. Tieto ženy teda v skutočnosti vôbec nemusia vyzerať tak, ako to vidíme my v našich predstavách.
Dokonalosť totižto nemôžeme nájsť nikde na webe. Môžeme ju nájsť práve v nedokonalosti, keď sa naučíme milovať seba takú, aká sme, a prijmeme to, aké sme sa narodili.

kráska

Tento fakt, že fotografie na sociálnych sieťach sa vôbec nezhodujú so skutočnosťou, že sú upravované a vyretušované, je už dávno potvrdený. Veľa slávnych osobností zverejňuje na web fotografie, kde vyzerajú úplne skvostne, priam až akoby z inej planéty. Ak ich však zachytí nejaký paparazzi, tak akoby lusknutím prsta sa vyparí vyšportovaná postava, a aj dokonalá tvár.
Nie nadarmo sa vraví, že nemôžeme veriť všetkému, čo vidíme na internete. Môže to ovplyvniť našu psychiku, a vyvolať v nás myšlienky, že nie sme dosť dobré, pekné, chudé. Netreba sa však nechávať ovplyvňovať všetkými príspevkami na webe, ktoré vidíme. Nesmieme dovoliť vpustiť myšlienku, ktorá by nás označovala za niečo menej cenné, do našej hlavy.
Ľudia vedia už odpradávna dokonale klamať, a donútiť ťa vidieť to, čo chcú aby si videla. Nenechajte sa oklamať a hlavne milujte svoje prirodzené ja.