Prečo sa vykašľať na internetové zoznamky?

Každý z nás túži po láske, dlhodobom vzťahu a človeku, s ktorým by si naozaj rozumel. Naša generácia sa zmenila oproti iným o stoosemdesiat stupňov. Už nie je v móde zoznamovať sa cez priateľov, na ulici alebo na káve. Nie. Čo funguje najviac je online zoznámenie. Bohužiaľ, ľudia to uprednostňujú postupne stále viac a viac, čím sa nielen izolujú, ale aj zabúdajú o čom pravé vzťahy sú.

romantika.jpg

  • Žiaden prieskum doteraz nepotvrdil, že láska cez sieť je úspešnejšia, ako normálna. Práve naopak. Mnohí sa popálili a tieto príbehy sa stali virálne. Aj napriek tomu sa množstvo mladých ochotných skúsiť virtuálny vzťah, zvyšuje. Často sa stáva, že ľudia skúšajú šťastie tak dlho, že nakoniec s niekým skončia. Či už zo zúfalstva alebo nie.
  • Na takýchto vzťahoch často chýba bežný postup spoznávania sa. Bez toho, aby ste s daným človekom hovorili, počuli jeho hlas alebo mu videli do očí, vaše kamarátstvo alebo niečo viac je samo o sebe bez skutočných základov.
  • Čoraz častejšie štúdie potvrdzujú, že to, čo mužov alebo ženy najviac láka na partnerovi je jeho výzor. Je to síce trochu prízemné, no je to pravda. Aj ženy, ktoré sa snažia nahovoriť samým sebe, že im záleží na duši človeka, klamú. Preto sú mnohí sklamaní po prvom stretnutí. Nie je ničím výnimočným, ak sa jeden z páru tomu druhému už neozve, práve preto, že k nemu nie je fyzicky priťahovaný.

srdce.jpg

  • Mrhanie času je dokonalým príkladom, prečo vyraziť do sveta a opustiť online komunitu. Záujemcovia o romantiku neraz strávia za monitorom celé hodiny, či aj dni. A je jedno, či si niekoho ešte len hľadáte, alebo už máte nejakú tú lásku na diaľku. Ani jedno z toho vás nepodporuje, aby ste išli von do sveta a žili naplno. Navyše, ak to vyjde ako strata času, jediný, koho môžete obviňovať ste vy sami. Čo tak radšej ísť medzi ostatných a nájsť si priateľov alebo nové hobby? Vyvolený na vás totiž pravdepodobnejšie čaká práve tam.