TAXI služba

Stoja všade. Pri hoteloch, na staniciach. Ich počet rastie hádam geometrickým radom. Zaiste nie na dedinách a malých mestách, ale vo väčších centrách.
Využívajú ich hlavne :taxi služba.jpg

  • Cestujúci na dovolenku, alebo z dovolenky- aby sa nemuseli s veľkou batožinou trepať na letisko, či stanicu
  • Podnikatelia, ktorí sa súrne potrebujú dostať na pracovné jednanie a nechcú z určitého dôvodu využiť na prepravu vlastné auto
  • Návštevníci  plesov, diskoték, divadiel- hlavne pri ceste späť

  Mám známeho taxikára, ktorý má stálu klientelu. Ráno vozí kozmetičku s deťmi  do škôlky, do školy, do práce. Potom starú susedu k lekárovi a neskôr domov. Potom  pána profesora na prednášku na vysokú školu . Medzitým odvezie manželku do práce. Potom opäť pána profesora domov z prednášky. V čase obeda má skupinu  inžinierov, ktorých vozí na obed  na druhom konci mesta a prirodzene na nich počká a odvezie ich naspäť do práce. Radi mu platia stojné 5€/ pol hodinu.
Popoludní  vezie  ekonómku jednej firmy s tržbami a listami na poštu. Obvykle ju šéfovia poveria aj nákupom a tak s ňou  chodí od obchodu- ku obchodu. Táto firma ho platí na faktúru už niekoľko rokov!
Potom odchádza domov pospať si na hodinku, dve. Večer má totiž šichtu . Ak je piatok- znamená to, že noc bude rušná a bohatá.
 
Opitá mládež  odchádzajúca z barov je nesmierne štedrá. Ešte nepozná ako ťažko sa zarábajú peniaze. Má iba bohatých rodičov, ktorí kryjú ich výdavky. Nezarobili ešte v živote nič, no prepitné dávajú ako grandi.taxíky.jpg
 
Taxikári si tržby pochvaľujú. Aj zo soboty na nedeľu býva práce dosť, ale vtedy sa vozí skôr zarábajúca klientela  a tá veru nie je zďaleka taká štedrá ako mládež.
 
Zaiste je to aj nebezpečné povolanie. Človek nikdy nevie, akého „magora“  vlastne vezie.  To sa na prvý pohľad totiž asi nedá zistiť. Je ich našťastie málo a tak ani môj známy ešte  s nikým takým neprišiel do kontaktu.