Nebíčko v ústach

Dnešná doba je rýchla, uponáhľaná a ľudia dokonca zabúdajú aj na uspokojovanie svojich primárnych potrieb ako je napríklad hlad. Majú veľa práce a obed neustále odkladajú, dokonca až dovtedy, kedy si uvedomia, že sa vlastne najesť za celý deň úplne zabudli. Takéto konanie je veľmi nezdravé. Ak chceme aby náš organizmus, ale aj metabolizmus fungoval správne, stravovať sa musíme aspoň približne pravidelne a niečo, ako to že obed toľko krát odložíme, až sa zabudneme za celý deň aspoň raz najesť je skutočne neprípustné.

jídlo

Každý človek by mal za deň skonzumovať aspoň jeden krát teplú, varenú stravu (keď už sa inak nedá aspoň raz!). Odkladanie obedu či večere je veľmi nebezpečné a jedinci si väčšinou ani neuvedomujú aké zdravotné problémy si tým môžu narobiť. Ešte horší prípad potom je keď jedlo počas dňa odmietate zámerne, tento problém sa už potom môže viazať aj na vašu psychiku a skoro určite súvisí s poruchou príjmu potravy, ktorá sa v dnešnom svete vyskytuje už podobne často ako bežné nechladnutie.

Ďalším dôležitým faktom je, že jablko o pol jednej poobede nie je obed. Tiež aj to, keď si odskočíte počas obednej prestávky do fastfoodu. Raz za čas je to samozrejme úplne v poriadku, ale ak sa takto stravujete pravidelne, asi by ste to mali čo najskôr prehodnotiť. Fastfoody sú nezdravé a ťažké a nášmu zdraviu tiež zrovna neprospievajú.

salát

Aby ste sa takémuto životnému štýlu vyhli, mali by ste si aspoň 3 – 4 krát za týždeň dopriať chutné jedlo, ktoré si pripravíte doma alebo navštívite dobrú reštauráciu. Na stravovanie by ste si vždy mali nájsť dostatok času a. Jedzte vždy v pokoji, kultivovane a bez stresu, považujte čas, kedy jete za akýsi pekný rituál, ktorý vám dodá novú energiu. Ak začnete k jedlu pristupovať zdravšie, zdravším sa aj stanete!