Bubble pop-it

Počuli ste už o takzvanej antistresovej Pop It hračke? Tento trend koluje snáď po celom svete. Je zo silikónu a má rôzne tvary a farby. Máte ju doma aj vy? Stavím sa, že áno!

Bubble Pop It

Popis hračky:

Pop It je ako sme si v úvode už povedali zo silikónovej hmoty a môže mať vlastne rôzne tvary. Najčastejšími tvarmi, ktoré predstavujú apple(Iphone), Among us(hra), srdiečko a množstvo iných postáv, ikon.
Farby tohto zaujímavého trendu môžu byť rôzne či už jednofarebné alebo dúhové.

Podstata v Pop-ite je v tom, že má vytvorené silikónové bubliny, ktoré je možné stláčať a znovu vytláčať a to dookola a dookola a v tom spočíva princíp hry, ktorý má antistresový účinok.

fidget-spinner-2748233_1920

Hitom je tiež pop it náramok a tiež kľúčenky

Kľúčenka, ktorú si vieš zakvačiť na tašku alebo kľúče a náramok, ktorý môžeš nosiť vždy a všade? Pre deti je to ďaší skvelý to len ďalší bonus. Ani tejto novinke sa nemôžeme vyhnúť, pretože je praktickejšia. Výber je pestrý či už vo farbe, ktorú si dieťa želá alebo aj v tvaru, jedine čo sa mení je veľkosť bubliniek. Keby boli veľké, neviem či by bol náramok pohodlný a obzvlášť pre malé ručičky.

octopus-6335084_1920
Trading with pop it (obchodovanie s pop itom)

Nemyslím tým predaj pop-itu, ale výmenný obchod, teda výmena za iný.
Je to ďalší fenomén, ktorý si vytvorili deti a to rovno v škole alebo na sociálnych sieťach. Vymieňajú si, požičiavajú alebo len tak darujú- čo je niekedy naozaj dobrosrdečný a láskavý čin, keď sa dieťa vzdá svojej hračky a podaruje ju, aby mal z nej radosť niekto iný. To teda kvitujem, keď sa nájde taká dobrá duša.

Je táto hračka návyková? 

Možno áno a možno nie, podľa toho či tomuto šialenstvu dieťa podľahne alebo nie. Ak často trávi čas na sociálnej sieti, tak tomu môže skutočne podľahnúť a chcieť tucet takých fidget toys, pretože sa tým chvália a stupňujú svoju sledovanosť účtu, ktorý majú vytvorený hlavne na Tik-toku.

Mali by sme sa však my rodičia zamyslieť, či je správne podporovať túto mániu a nezabudnúť, že je to ohybný plast, ktorý ničí predovšetkým našu planétu. Avšak ako sa hvorí.. ,,hlúposť si treba uvedomiť“.