Chcete ušetriť čas so zakladaním firmy?

Možno sa nachádzate v situácii, v ktorej ste sa pevne rozhodli, že začnete s podnikaním a tým pádom máte už premyslený aj nejaký svoj biznis plán a pochopiteľne preskúmané odvetvie, ktorému sa chcete vo svojom podnikaní venovať. V takom prípade teda nastáva tá ďalšia, reálnejšia a možno aj náročnejšia fáza- založiť si firmu a mať právne všetko v poriadku.

Pečiatka, razítko

A toto je zvyčajne taká dlhšia brzda. Byrokratické záležitosti, čakanie na schválenie návrhov, chodenie po úradoch a zakladateľské listiny. Je to fáza, pri ktorej na určitý čas zabudnete na obchodné plány a svoj čas aj energiu (a peniaze) budete musieť venovať tomu, aby ste právoplatne založili svoju vlastnú firmu a vyhli sa pritom mnohým prípadným pochybeniam, ktoré by ten proces zbrzdili ešte viac.

Alebo ste už skúsený biznismen a vidíte pred sebou zaujímavú príležitosť, na ktorej by sa dalo zarobiť, posunúť sa zas niekam ďalej, viete ako na to a chcete sa jej preto chytiť. A zrejme by v takomto prípade bolo ideálne, chytiť sa danej príležitosti čo najskôr, k čomu ale dajme tomu vo vašom prípade potrebujete spoločnosť s ručením obmedzeným. Ktorú ale kým by sa vám podarilo založiť, ako z vyššie spomenutého textu vyplýva, prišli by ste o vzácny čas a dokonca by sa takáto snaha nemusela, kvôli časovému obmedzeniu vzniknutej príležitosti, oplatiť.

V každom z týchto prípadov, kedy sa potrebujete vyhnúť zdĺhavej byrokracii, by bolo určite rýchlejšie nejakú spoločnosť kúpiť. To znamená kúpiť už založenú eseročku, s históriou alebo novozaloženú ready made s.r.o. bez histórie, v ktorej jednoducho prebehne prevod obchodneho podielu sro na kupujúceho, resp. na iného či nového spoločníka.

Peniaze, podanie rúk

Na zapísanie zmeny spoločníka sa podá návrh a tieto zmeny prídu v platnosť do pár dní.

  • Je to najrýchlejšie a najlepšie riešenie pre tých, čo sa potrebujú dostať k firme v čo najkratšom čase a čo možno najrýchlejšie a s touto sa následne pustiť do obchodných, resp. podnikateľských úkonov.