Aká krytina na strechu sa hodí na vašu stavbu?

Strešná krytina je dôležitou súčasťou každej stavby. O tom, že krytina na strechumusí byť kvalitná asi netreba hovoriť. Avšak okrem jej základnej funkcie – ochrannej, plní ešte jednu vedľajšiu funkciu, ktorou je estetika stavby. Krytina na strechu by mala dotvárať dokonalý obraz celej stavby. Existujú určité pravidlá, pomocou ktorých si vytvoríte navonok dokonalú nehnuteľnosť.

střecha

Ako si vyberať farbu krytiny na strechu, aby dokonale splynula so stavbou?

Vybrať si vhodný odtieň strešnej krytiny, ktorý nás neomrzí už po pár rokoch je skutočne náročné. V minulosti bol tento proces pomerne jednoduchý, nakoľko nebolo na výber až z takého veľkého množstva krytín. Platilo to jednak v prípade výberu typu strešnej krytiny, ale aj farby. Na strechách domov sme sa ešte pred niekoľkými desiatkami rokov stretávali s prevažne plechovou strešnou krytinou, ktorej farebný odtieň bol ustálený. V súčasnosti nám však trh so stavebným materiálom poskytuje viaceré možnosti a vybrať si tú najlepšiu strešnú krytinu pre našu stavbu je veľmi náročné. Čo sa týka farebného vyhotovenia strechy, v minulosti prevažovali tmavé odtiene, ktoré sú aj v súčasnosti na vzostupe. Svetlé odtiene strešnej krytiny sú nahrádzané tmavými a to hneď z viacerých dôvodov.

Čierna či antracitová farba majú obrovskú výhodu v tom, že esteticky doplnia všetky odtiene fasády. Okrem toho tiež čierna farba zvyšuje teplotu v okolí vašej strechy, a to prevažne v letných mesiacoch. Ak je fasáda na vašej streche svetložltá, tmavohnedá alebo šedá, zvoľte si krytinu na strechu v odtieňoch červenej. Najvýraznejšie sa na vašu nehnuteľnosť hodí odtieň Merlot, Tehla či višňovo červená. V prípade tmavožltej, tmavohnedej, červenej či bledosivej farby fasády sa dokonale esteticky hodia všetky odtiene hnedej strešnej krytiny. Veľmi populárna je aj šedá strešná krytina – od čiernej až po bledo šedú, ktorá sa hodí k svetlej fasáde, tmavo šedej alebo tmavo červenej. Farba strešnej krytiny sa odrazí na vzhľade vašej stavby. Práve strecha je prvé, čo človeku pri pohľade na stavbu padne do oka ako prvé. Vyberte si teda takú farbu, ktorá bude nielen lahodiť vášmu pohľadu, ale bude aj zapadať do okolia.

krytina na střechu

Kde získate viac informácií o tom, ako postupovať pri výbere farby krytiny na strechu?

Ak aj vás táto problematika zaujíma a nechcete výber farebného odtieňu na vašu nehnuteľnosť zanedbať, navštívte stránku www.krytina.sk, kde sa dozviete nielen zaujímavé informácie zo sveta strešných krytín, ale získate aj kontakty na tých, ktorí vám ochotne s jej výberom pomôžu.