Ako si privyrobiť doma a nenaletieť

Mať ďalší príjem popri hlavnom zamestnaní nie je na zahodenie. Hlavne ak sa môže vykonávať doma a vy nemusíte nikam chodiť. Nik na vás nedozerá a aj pracovný čas si rozvrhnete sami. Na internete je množstvo takýchto ponúk, ale len málo z nich je naozaj serióznych.

obálky

Skladanie a plnenie obálok, skladanie pier, navliekanie korálok, lepenie krabičiek,…
Ak máte šikovné ruky s týmto si ľahko poradíte. V inzerátoch najčastejšie hľadajú šikovných a zručných ľudí a ponúkajú manuálnu prácu na doma. Odpoviete na inzerát a odpoveď sa nesie v duchu, že si musíte zakúpiť materiál, alebo zaplatiť členský poplatok (nahovoria vám, že materiál niečo stojí, že keby ho rozposielali každému tak skrachujú a pod.). Pokračujete ďalej, zaplatíte, alebo si zakúpite materiál. Ak máte šťastie tak vám inzerent nejaký materiál pošle aj s návodom ako ho kompletizovať. Problém nastane keď vytvoríte produkt a chcete ho predať. Inzerent ho od vás nekúpi, ale vám odporučí aby ste si našli odberateľa, ktorý os vás bude odoberať zhotovený tovar.

dáreček

Buďte obozretní pri takýchto inzerátoch. Vy ste v pozícii zamestnanca a zamestnanec dostáva plat. Prečo by ste mali platiť zamestnávateľovi?
Existuje aj ďalší spôsob ako z vás dostanú inzerenti peniaze. Za menší poplatok vám pošlú brožúru, v ktorej je zoznam pracovných ponúk. V týchto brožúrkach nájdete zväčša adresy zahraničných spoločnosti, ktoré možno ani neexistujú. Ak im aj napíšete odpovede sa nedočkáte. V brožúrke môžete nájsť aj odkazy na slovenské spoločnosti, ale veľkú väčšinu z týchto pracovných ponúk nájdete aj na internete a zadarmo. A v neposlednom rade dostanete aj ponuku zarábať si rozposielaním tejto brožúrky ďalším záujemcom o prácu na doma – čo myslíte, existuje na Slovensku človek, ktorý by o takejto brožúrke nemal ani tušenia? …chceli by ste napáliť niekoho ďalšieho tak, ako napálili vás?

Pracujte z domu.
Práca na doma existuje, dá sa nájsť, ale skôr než sa do niečoho pustíte overte si či spoločnosť, ktorá niečo takéto ponúka naozaj existuje, prezrite si ich referencie. Na internete existuje pár stránok, ktoré zoskupujú ľudí, ktorí hľadajú prácu na doma a ľudí, ktorí hľadajú pár šikovných rúk.

5/5 - (1 vote)