Ak si má muž vybrať pokrývku hlavy, tak je to šiltovka

Dobre vyzerať, cítiť sa v pohode a byť so sebou spokojný je základ sebavedomia, ktoré do určitej miery potrebuje každý z nás. Pohľad do zrkadla by nám mal napovedať, či to tak je a ak nie, treba s tým niečo urobiť. Aj drobná zmena dokáže urobiť veľký rozdiel v tom ako sa budeme vnímať najskôr my sami a potom aj naše okolie.

Aj toto je jeden zo spôsobov nosenia šiltovky

Pri podrobnejšom pohľade na ľudí, ktorí sa pohybujú po uliciach zistíme, čo sa zmenilo v ponímaní módy najmä u mužov. Hlavne mladá generácia chce byť „in“ a držať krok s tým, čo práve letí. Niet divu, lebo vždy to bolo tak, že zmeny priťahovali prevažne mladšie generácie. Môžu si totiž dovoliť takmer všetko a tolerujeme im aj kombinácie nekombinovateľných kúskov oblečenia, čo pramení z akejsi rebélie. Šiltovky sú súčasťou odievania, obľúbené sú u mužov aj žien a detí, pretože dotvárajú štýl a sú zároveň aj praktickým doplnkom.

Street móda má niekoľko znakov, ktoré ho charakterizujú a jedným z nich je práve spomínaná šiltovka. Muža, ktorý ho vyznáva, bez šiltovky na hlave asi neuvidíte, pretože je základným kúskom outfitu v tomto štýle. Nosiť panske siltovky ho môžu do mesta, na schôdzku, na prechádzku do prírody, a tiež pri športovaní. Okrem praktickej funkcie, keď šiltovka vďaka šiltu dokáže ochrániť oči pred silným slnkom, čo by nám inak spôsobilo problémy s videním, musí byť aj dizajnovo zaujímavá a vhodná.

Zladiť oblečenie so šiltovkou na hlave nie je v dnešných časoch, keď sú trhy preplnené najrozličnejším tovarom, problém. Eshop „trenchtown“ je jedným z nich, jeho ponuka tovaru zahŕňa módne oblečenie pre mužov, no šiltovky sú výnimka, pretože tie sa vyrábajú aj ako unisex kúsky, to znamená, že rovnakú šiltovku si môže dať na hlavu žena aj muž. Strih šiltoviek je navrhnutý tak, aby bolo jednoduchým a rýchlym ťahom možné prispôsobiť veľkosť pokrývky na každú hlavu osobitne.

Farby, kombinácie, štýly, vyberajte si...

Z množstva druhov, farieb a štýlov si vyberie azda každý, napríklad šiltovka 7 MVP DP COLD ZONE SCRIPT FC Liverpool je v čiernej farbe, s mierne zahnutým šiltom, nastaviteľným popruhom a s logom, ktoré je vyšité na prednej strane. Vyrába sa z akrylu a zmesi vlny a pri jemnom zašpinení ju stačí len poutierať handričkou.