Super zábava je tu opäť!

Konzola NES a hry z tej doby boli a také populárne, že sa jednoducho museli vrátiť späť aj pre túto generáciu. A cena pritom nie je vysoká! Predstavujem Vám produkt NES Classic Mini. Jedná sa v podstate o klasickú NES, akurát s vylepšeniami pre túto dobu. Ako názov napovedá, rozmery tejto konzoli sú o niečo menšie, než sme boli zvyknutí.
videohry nintendo
Super vylepšním taktiež je, že káble už nemajú prípojku takzvaných banánikov, ale ku konzole dostaneme káble HDMI a USB. Skvelá extra novinka- pokiaľ máme rozohranú hru, stlačíme tlačítko reset, vrátime sa do menu a hru môžeme kedykoľvek uložiť. Taktiež máme na výber nadstavenia obrazu.

Môžeme nasdstaviť následovné:
•        CRT filter– tento filter spraví z nášho hrania ozajstný retro zážitok. Obraz bude vyzerať ako z doby, keď tieto hry boli na vrchole popularity. Je to dobrá vec, pretože 8 bitové hry na novom TV s vykomým rozlíšením proste nevyzerajú dobre. Našťastie výrobcovia na tento problém mysleli, preto nám poskytli túto možnosť CRT filer.
Mario s kamarádem
•        Možnosť nadstavenia rozmeru obrazovky v pomere 4 : 3. Má to v podstate podobný význam, ako vyššie spomínaná možnosť. Hra v tomto pomere bude vyzerať prirodzenejšie, originál a krajšie.

•        Pixel perfect, ako názov napovedá, vykreslí hry v tom najlepšom možnom grafickom prevedení.
Prichádza na radu tá najlepšia časť. V konzole máme uložených 30 hier, vybraných samotnou firmou Nintendo. Má sa jednať o hry, ktoré boli podľa výrobcov Nintenda, tie najlepšie. Hry sú následovné a určite každému z Vás, Nintendo nadšencov dobre známe. Ideme na to:

•        Super Mario Bros, Super Mario Bros 3, The Legend of Zelda, Donkey Kong, Mega Man 2, Pac- Man, Final Fantasy, Metroid, Kirby Adventure, Castlevania, Ninja Gaiden, Super Mario Bros 2, Dr. Mario, Punch- out!, Baloon fight, Donkey Kong Junior, Zelda 2, Excitebike, Ice Climber, Kid Icarus,  Double Dragon 2, Bubble Bobble, Tecmo bowl, Castlevania 2, Mario Bros- predchodca Super Mario Bros, Super Contra, Galaga, Star tropics, Ghosts and goblins, Gradius.