Štýlové miesto pre maškrtné jazýčky

Trávime tu väčšinu nášho času a dokážeme vyčarovať hotové hody pre všetkých našich blízkych. Musí byť dokonale založená do posledného detailu.

A práve preto by sme mali venovať tomuto priestoru najväčšiu pozornosť vo chvíli, keď si zariaďujeme bývanie. Budeme tu predsa chcieť variť celej našej rodine a k tomu je potrebné mať správny koncept celého priestoru. Väčšinou sa dnes dočkáme vďaka šikovným dizajnérom prepojenia s jedálňou. Môžeme tak tráviť čas spoločne s celou rodinou pohromade aj pri práci.

osvětlení

Nie je dôležité len zariadenie, teda spotrebiče, bez ktorých sa nezaobídeme, ale aj osvetlenie kuchynskej linky pre naše varenie. Potrebujeme vidieť na potraviny, riad a navyše sa jedná aj o naše bezpečie, keď budeme pracovať napríklad s ostrými predmetmi. Na tieto skutočnosti by sme mali brať zreteľ už pri prvých návrhoch alebo ešte pred rekonštrukciou. V minulosti sa používalo jediné stropné svetlo, ktoré ale nebolo vôbec dostačujúce.

kuchyň

Väčšinou bolo umiestnené v strede miestnosti.
Rytmus dnešného moderného života je naozaj úporný, takže sa koľkokrát práve do kuchyne dostaneme až neskoro popoludní alebo večer. Práve preto je dnes veľmi populárne podsvietenie linky, kedy máme všetko priamo na očiach a nič neprehliadneme. Konečne bude práve táto časť vášho domu vyzerať veľmi atraktívne a zároveň zostane plne funkčná. Dostane ten správny dych doby.

Pracovné prostredie
Najbežnejšie sú LED pásiky alebo podlhovasté ploché žiarivky. Majú nízky profil skrytý do dekoratívnych líšt, takže nerušia celý koncept kuchynskej linky. Pokojne si ich môžete nechať nainštalovať dovnútra skriniek.

Vyhnite sa oslneniu a tieňom
Väčšina žiariviek a diód je dnes už opatrená špeciálnymi rastrovými krytmi pre kvalitné rozptýlenie. Zabránime tak tieňom a nechcenému oslneniu.
Naše oči to ocenia a tiež budeme mať dokonalý prehľad o tom, čo kde nájdeme. Takto sa dá pracovať aj s malým priestorom, kde musíme dbať na každý centimeter a správne ho využiť.