Strážte si vaše zdravie

Čo sa týka môjho zdravia, bola som vždy som bola maximálne precitlivená. Starala som sa o seba, ako som len mohla. ale viete, ako to býva? Keď vás má niečo stretnúť, tak vás to stretne, aj keby sa malo diať skutočne čokoľvek. Proste som sa tomu ubrániť nemohla, aj keď som sa snažila. Neviem či to boli gény, alebo či to bolo vo mne, no napriek všetkému som mala vždy nejaký zdravotný problém. Najhoršie na tom bolo, že mi stále niečo bolo. Proste som bola neustále chorá a mohla som sa aj na žabu obrátiť, vždy sa stalo niečo, čo ma vynervovalo a vďaka čomu som proste nemohla fungovať ako normálny človek.

teploměry

Ťažko sa to opisuje, ale máte problémy so zdravím, tak určite viete, o čom hovorím. Jednoducho to proste nejde. Chcete niekam ísť, máte naplánovanú dovolenku, lyžovačku, výlet, ale choroba vás proste dostane a skončili ste. Bola som sa na tom podobne. Najlepšie na tom bolo to, že čím viac som bojovala, tým to bolo horšie. Mala som také nervy, že sa to ani nedalo vypovedať. Ľudia, ktorí chodia každý deň oblečení ako keby bolo vonku tridsať stupňov nikdy neprechladnú a ja, čo sa snažím, som neustále chorá.

hospic

Pochopila som však, že so mnou naozaj nebude niečo v poriadku, takže som začala chodiť po doktoroch. A, samozrejme, som zistila, že moja imunita je úplne zdrvená. Dohodli sme sa s doktorom, že prídem na ďalšie sedenie. Ale hneď na druhý raz mi povedal, že trpím chronickým ochorením pľúc ,ktorým trpí naozaj veľmi veľa ľudí, ktorí bývajú v meste a sú vystavení znečistenému prostrediu, ktoré celkom neodpovedá môjmu zdraviu. Bolo mi jasné, že toto bude chcieť nejaké radikálne riešenie, ktoré mi pomôže. Musela som sa teda presťahovať na dedinu. Možno si niektorí ľudia pomyslia, že je to úplná blbosť, ja však musím povedať, že som bola šťastná ako blcha, pretože moje problémy zrazu zmizli.