Sprchová zástena

Sprchová zástena

Pre každú domácnosť je typický sprchový kút. Či už preferujete klasický alebo moderný štýl, sprchová zástena je riešením pri každom zariaďovaní kúpeľne.

Sprcha patrí k neodmysliteľnej súčasti nášho bežného dňa. Či už sa sprchujete ráno alebo večer pred spaním, je dôležité aby ste dosiahli komfort.

Osprchovať sa môžete či už vo vani alebo v sprchovom kúte. Sklené sprchové kúty môžu byť navrhnuté na niekoľko rôznych spôsobov.

  • Stavaný sprchový kút
  • Kút s vaničkou
  • Kút so sklom
  • Sprchová zástena

bathroom-2132342_960_720

V bytových domoch sa zvyčajne používajú klasické alebo stavané sprchové kúty hlavne pre nedostatok miesta. Na druhej strane ľudia žijúci v dome preferujú väčší priestor a takisto aj sprchový kút môže byť priestrannejší. Závisí to od priestoru, či sa tam zmestí alebo nie.

Sprchová zástena má niekoľko funkcií. Slúži ako ochranná stena pri sprchovaní, zabraňuje prenikaniu vody zo sprchy, na druhej strane má aj estetickú funkciu, ktorá dotvára kúpeľňu a dodáva moderný a krásny vzhľad. Sprchová zástena sa vyrába predovšetkým zo skla. Sklo môže byť priehľadné, matné,číre, pieskované a množstvo iných variant.

Hlavnou funkciou, ktorú majú sklenené realizácie je oddeliť sprchový priestor či už vaňu alebo sprchový kút. V súčasnosti sa tento druh sprchových kútov stáva veľmi populárny. Jeho údržba je veľmi jednoduchá. Sklo je materiál ktorý je síce veľmi krehký, ale v závislosti na jeho používanie pri týchto typov sprchových zásten sa používa tvrdé, tavené sklo,ktoré ma odolnosť voči prudkým nárazom a zabraňuje rozbitiu. Treba byť stále veľmi opatrní. Údržba je jednoduchá, stačí aby ste zvolili klasický čistiaci prostriedok a dosiahnete lesk a čistotu sprchovej zásteny.

Samotné sklo vyzerá veľmi elegantne, dodá každej miestnosti ten správny vzhľad. Na výber je takisto rôzne sklo či už farebné alebo klasicky priesvitné.

Všetky sklenené sprchové zásteny sú vyrábané na mieru aby boli presne vytvorené pre vašu kúpeľňu.

bathroom-1336165_960_720

Sklenená zástena sa navrhuje vo variante aj ako posuvné dvere alebo ako sklo, ktorým oddelíte či už sprchu alebo iný priestor. Posuvné dvere spĺňajú funkciu sprchového kútu. Dvere sa dajú jednoducho uzavrieť a docielite uzatvárateľný sprchový kút. Naozaj existuje množstvo kombinácií ako si navrhnúť sprchovú zástenu či už v klasickom alebo modernom štýle vhodných do akejkoľvek domácnosti.