Technika
Ošetrenie zubov

Ošetrenie zubov

Zuby sú našim problémom. Mať krásne a zdravé zuby dosiahnete len pravidelným čistením. Na čistenie zubov si vždy musíte urobiť dostatok času, aby ste si ich vedeli a mohli vyčistiť naozaj poriadne. Len pravidelne čistené zuby budú aj zdravé. Mnoho ľudí si nečistí svoje zuby poriadne. Nepoužívajú medzizubné kefky alebo dentálne nite. Nite sú vynikajúcim prostriedkom na umytie zubov tam, kde sa zubná kefka nedostane. To isté platí aj pre medzizubné kefky. Počuli ste už o takých veľmi tenkých malých kefiek, s ktorými sa budete vedieť dostať všade vo vašich ústach? Sú to práve medzizubné kefky. Čoraz častejšie ich odporúčajú zubní lekári. Zubný lekár sa má postarať o to, aby vaše zuby boli zdravé. Taktiež vám vie veľmi dobre poradiť, ako si máte svoje zuby čistiť a ktoré miesta by ste nemali vynechať.

čistenie zubov

Zuby po pravidelnom čistení budú opäť belšie a zdravšie. Avšak preventívnym prehliadkam u zubára sa nevyhnete. Preventívne prehliadky sú veľmi dôležité, pretože práve na nich zistíte, či vaše zuby nie sú pokazené. Zubár používa na vyšetrenie rôznu špeciálnu techniku, ktorou vám vyšetrenie urobí. Vykonanie rôznych úkonov na krajší úsmev vám spraví za pomoci rôznej zubnej techniky a špeciálnych nástrojov, ktoré by mal mať vo svojej ambulancii. Používa na ne posuvný stolík, na ktorom má poukladané rôzne potrebné nástroje. Každý nástroj musí byť vydezinfikovaný a ošetrený tak, aby sa do vašich úst nedostala infekcia.

vyšetrenie

Mnoho ľudí navštevuje zubného lekára aj vtedy, ak ich bolí nejaký zub. Bolesť zubu môže zapríčiňovať zubný kaz, ktorý sa vám objavil vo vašich ústach. Zubný kaz potrebujete odstrániť a nahradí ho náhrada. Volá sa to plomba. Plombovanie zubu pozostáva z hmoty, ktorá sa nanesie a vyplní váš zub. Táto mäkká hmota musí stuhnúť. Ďalej ju váš zubár musí obrúsiť, aby vám vo vašich ústach nespôsobovala bolesť alebo aby ste ju necítili. Nechajte si zub obrúsiť tak, aby vám nezavadzal vo vašich ústach. Zubár, keď vidí vnútro vašich úst, presne vie, čo bude musieť robiť. Objedná vás podľa potreby na ďalšie nevyhnutné vyšetrenie, kde sa postará o to, aby ste mali zdravšie zuby. Zverte sa do rúk šikovného zubného lekára.