Pozor na zle odvedené služby!

Na internete sa posledný pol rok hemží výzva, pri ktorej nejedna slečna so zapnutou kamerou v mobile navštívi zle hodnotené salóny krásy alebo celkovo podniky, ktoré ponúkajú beauty služby. O tom, že to často nedopadne podľa želania musí byť reč, preto aj tieto videá vznikajú. Celkový zážitok sa niekedy môže zmeniť aj na nepríjemnú komplikáciu, pri ktorej sa nevyhnete návšteve nemocnice. Na čo všetko si dávať pozor?

úsměv

Licencia
To, že niekto potrebuje certifikát na prevádzanie danej činnosti je samozrejmé. Čo však nie je je fakt, že mnohý ignorujú skontrolovanie salónu, do ktorého sa vyberú. Stačí solídny priestor, charizmatický majiteľ a hneď očakávame, že služby, ktoré ponúkajú sú na sto percentnej profesionálnej úrovni. Preto si treba skontrolovať referencie na internete, ako aj opýtať sa svojich známych, ktorí majú skúsenosti. Poprípade prichádza do úvahy, aby ste sa informovali v iných salónoch. Aj tých drahších, ktoré sú solídne a hlavne seriózne.

Štandardy
Veci ako hygiena, správne osvetlenie  a používaný materiál musia prináležať určitej kvalitatívnej hodnote. Ak vidíte, že kozmetička pracuje bez rukavíc, alebo kaderníčka využíva krabičkové farby zo supermarketu, vedzte, že niečo nie je v poriadku. Ak si naozaj chcete vybrať profesionálku, všimnite si, čo používa. Musia to byť len špeciálne veci, ktoré sa v obchodoch nedajú len tak kúpiť. Inak to zaváňa samozvaným kutilstvom, za ktoré nechcete platiť, nie to sa toho zúčastniť.

sauna

Varovné signály
Tie prehliadne nejedna naivná žena, ktorá nemá skúsenosti so svetom podnikania alebo krásy. Ak sa salón nachádza napríklad v bare alebo herni a nie je nijako oddelená. Salón musí mať vlastnú recepciu a priestory, ktoré sú nezávislé. Taktiež by jednotlivé kusy nábytku mali byť špecializované na ich využitie, žiadne klasické postele alebo stolčeky, akože prerobené na profesionálne. Dávajte si teda pozor na množstvo vecí, ktoré by mohli potencionálne dávať zmysel po vašej zlej skúsenosti, aby ste sa vyhli nie len vyhodeniu peňazí, ale aj možným zdravotným komplikáciám.