Pevné obálky z kartónu

Keď si niečo objednávame z internetu z veľkej väčšiny času nám doručený produkt príde zabalený práve v kartónovej krabici. Kartón je totiž to skvelým materiálom práve na balenie rozličného obsahu balíkov, pretože je odolný. Tým, že je tvrdší než klasický papier dokáže odolávať aj neopatrnej manipulácií a po dôkladnom vyplnení krabice dokáže poskytnúť odolnú ochranu aj pred možným spadnutím, prevrátením alebo rozbitím zabalenej veci. Taktiež sa nedá vďaka svojej hrúbke len tak jednoducho roztrhať a dokonca aj po namočení zväčša voda alebo iná tekutina nepresiakne cez hrubší kartón až priamo do jeho vnútra.

kartónová obálka

Kartónových krabíc existuje na trhu veľké množstvo na zabalenie tých najmenších balíčkov a zásielok, ako je napríklad kozmetika až po obrovské krabice, ktoré slúžia na zabalenie veľkých spotrebičov. Vedeli ste však, že okrem kartónových krabíc sa kartón využíva aj na výrobu iných prepravných obalov? Pokiaľ nie, možno vás prekvapí, že vrátane kartónovej krabice viete využiť na posielanie zásielok aj kartónové obálky.

kartónové krabice

Kartónové obálky 2packsk.sk sa vyrábajú z rovnako pevného materiálu, ako kartónové krabice, avšak ide o menšie rozmery obálok. Ich využitie je teda podobné, ako pri krabiciach a rovnako sa do nich dajú vložiť predmety, ktoré chceme zabezpečiť pri preprave pred možným znehodnotením. Kvôli obálkovému tvaru sa do nich dajú vložiť rôzne druhy papierov, dôležitých dokumentov, zmlúv, informačných letákov, časopisov, katalógov alebo iných podobných listín. Vložiť do nich je možné vlastne čokoľvek, čo chcete, aby sa počas prepravovania nepokrčilo, neroztrhalo alebo iným spôsobom neznehodnotilo. Či už posielate listinu pre úradné inštitúcie alebo vzdialenú rodinu, prípadne známych v zahraničí, vždy by ste mali dbať na poriadnu ochranu odosielaného obsahu. Pokiaľ teda plánujete odosielať naozaj dôležitý list alebo papierový dokument, môžete pre jeho vyššiu dávku ochrany zvoliť pevnejšiu kartónovú obálku, ktorá ho zaručene dopraví nepoškodený na zvolenú adresu.