Čo je na trhu k dostaniu

Najdôležitejšou vecou je postieľka. Malé deti potrebujú predsa veľmi dlhý spánok. O tom niet veru pocbýb ! A samozrejme potrebuje také „spacie miesto“, ktoré je dobré a pohodlné.

miminko

Detská postieľka pre malé dieťa musí spĺňať mnohé požiadavky a mala by byť schopná vykonávať aj iné rôzne funkcie. Starostlivo zabalené dieťa v nej by malo príjemne spať, ale malo by mať odtiaľ aj dobrý výhľad, aby nestratilo zo zorného poľa nič zaujímavé, aby videlo každého a všetko okolo neho; na elastickom matraci by mala byť pohodlná zábava na skákanie, prebudenie skoro ráno a netrpezlivé čakanie na prebudenie sa mamy a otca. Najdôležitejšia je ale bezpečnosť dieťatka Pri výbere detskej postieľky by sa preto mali zohľadniť mnohé aspekty!

Kolíska, kočík alebo detská postieľka?
Kolíska a kočík sú samozrejme roztomilé, krásne a veľmi príjemné. Dieťa leží, ako v jemnom páperovom vtáčom hniezde, alebo ako v malej nore, je to síce veľmi príjemné na pohľad, menej príjemné pre vývoj dieťaťa a namáhavé pre matku. Dieťatko sa upokojuje, cíti sa tak chránené! Jedna zlá vec: bábätko si zvykne na hojdanie a nebude inak vedieť zaspať a naviac je to iba dočasné riešenie z hľadiska bezpečnosti dieťetka. Odporúčam teda okamžite kúpiť „normálnu“ detskú postieľku. Aj finančne to je rozumné riešenie.

postýlka

Akú máme vybrať z toho čo je na trhu- ?

  • S výškovo nastaviteľným roštom
  • S priehľadnými bokmi
  • Z dobre materiálu, ktorý sa dobre čistí a je nezávadný
  • S plochou na prebaľovanie –najlepšie keď je plocha ohraničená aby sa nám dieťatko nevyšmyklo
  • S odkladacím priestorom na najnutnejšie veci ako sú plienky, košieľky, dupačky….
  • S miestom pre zavesenie hračiek- nech sa má na čo dívať
  • S kolieskami- aby sme ju vedeli ľahko presúvať podľa potreby

Takéto detské postieľky sú na trhu v rôznych cenách. Od 50 € počínajúc. Koľko nám náš zárobok dovolí. Najlepšie sú tie, ktorých matrac a rošt sa dá využiť do postele predškoláka.