Čistenie kanalizácie v Dunajskej Strede a okolí

Ak sa vám často stáva, že vám nedobre odteká voda alebo mávate upchaté odtoky, mali by ste skúsiť službu krtkovania. Na Slovensku je niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú služby krtkovania a iné inštalatérske činnosti, akými viete pomôcť upchatému potrubiu. Niektoré z nich dokonca ponúkajú tieto služby po celej krajine a nonstop, čiže ak nastane havarijná situácia, pokojne sa im môžete ozvať i cez víkendy alebo v neskorých večerných hodinách. Nie je teda dôležité kde na Slovensku bývate, napríklad ak pochádzate z Dunajskej Stredy, krtkovanie viete využiť aj tam, stačí ak zadáte do vyhľadávača krtkovanie Dunajská Streda AB Krtkovanie a nájde vám firmu zaoberajúcu sa takýmto čistením.

Kanalizačná šachta

Pokiaľ vás zaujímajú bližšie informácie ako čistenie krtkovaním prebieha, ide o dve čistiace metódy. Jedna metóda sa vykonáva motorovým prístrojom na elektrinu, ktorý je priamo namontovaný v aute, takže pracovník nemusí osobne vstupovať do kanalizačnej šachty. K tomuto prístroju je pripojená hýbajúca sa špirála, ktorá svojím otáčaním vyvoláva intenzívne vibrácie, čím sa odstraňujú nečistoty zanesené v kanalizačných rúrach. Na špirále sa dajú dokonca meniť koncové zakončenia a prispôsobiť ich tak viete presne rozmerom danej rúry. Dostanete sa bez problémov do rôzne veľkých, dlhých či malých alebo úzkych potrubí.

Čistenie kanalizácie

Čo sa týka dĺžky potrubia, prístroj so špirálou dočiahne až do vzdialenosti 25 m, a čo sa týka hrúbky potrubia, zmestí sa i do priemerov vo veľkosti 50 milimetrov. Druhá metóda sa vykonáva tlakovým prístrojom, ktorým je vodné čerpadlo s dlhokánskou hadicou a tryskou. Silu tlaku ovplyvňuje v tomto prípade hlavne tryska, ktorá ho vyvíja. Táto hadica s trykou je dlhá rovnako ako pri predchádzajúcej metóde čistenia, desiatky metrov. Tlakom, ktorý čerpadlo a tryska spôsobujú sa dá odstrániť všetka usadená špina a dlhokánskou hadicou sa dá dočiahnuť do vzdialených častí kanalizácie. Keď teda máte doma ťažkosti so zapchatou kanalizáciou je potrebné, čo najskôr kontaktovať čistiacu službu, pretože keď budete problémy odkladať, môže vám kvôli naukladaním kopám nečistôt, špinavá voda preraziť až do domu.