Život nie je komplikovaný

Všetky veci, ktoré okolo seba vidíte, majú v konečnom dôsledku nejaký význam. Hocikedy sa pozeráte na to, čo sa vám páči a čo naopak nie, pozriete aj na to, čo vás môže niekam posunúť a čo pre vás znamená oveľa viac, než by ste možno kedykoľvek vo svojom živote predpokladali. Všetko vás môže niekam dostať a nemali by ste to vnímať len ako niečo, čo je bez významu, lebo tak to naozaj nie je. V tomto prípade to práve často býva naopak a ľudia ani nevedia, že s tým niečo môžu urobiť a že sa môžu dostať vďaka sebe niekam, kam je to pre nich výhodné a kde sa im to páči, kde sa proste cítia komfortne. Komfort je však veľmi relatívny pojem. Niekto sa cíti dobre len kvôli bezpečnosti a niekto sa zase cíti dobre, keď je doma príjemná vôňa.
vysoké schodiště
Kedy sa cítite doma, ale skutočne doma?

Hoci je to pre každého niečo iné, nemali by ste sa čudovať, keď niekto vidí vrchol spokojnosti v tom, že má doma zabradlie na schody nerezove. Asi je to smiešne, ale keď sa na to pozriete reálne a pochopíte, že presne toto sú veci, s ktorými by ste mali rátať a ktoré by vás mali dostať presne tam, kde chcete byť a z akého dôvodu sa budete cítiť naozaj čo najlepšie, pochopíte aj množstvo iných vecí, ktoré pre vás môžu byť proste základom všetkého. Nebráňte sa tomu, že len kvôli tomu, že sa vám niečo nezdá, sú veci proste nastavené úplne iným spôsobom.
spirálové schodiště
A občas proste stačí len, keď sa rozhodnete zamyslieť sa nad všetkým, čo vás doteraz posúvalo alebo neposúvalo ďalej. Mali by ste jednoducho urobiť ten potrebný krok a pochopíte, že všetko, čo ste robili, vás mohlo dostať niekam ďalej. Nepodceňujte sa. To je to najhoršie, čo môžete urobiť, no nie? Nebojte sa teda vyjadrenia ľudí okolo vás a nebojte sa ani toho, že sa s niekým nepohodnete. Taký je proste život. Je to naozaj len o tom, čo sa rozhodnete urobiť vy sami. A verte tomu, že nakoniec to všetko bude aj tak len a len o tom.