Zima, nuda?

So zimou sa nám spájajú väčšinou dlhé zimné večery. Sedíme zababušení pod dekou pred krbom s rodinou a hráme otrepané hry. Druhou možnosťou je zimná lyžovačka, no aj tá po rokoch stratí svoje čaro. Hľadáte inšpiráciu na krátke zimné dni? Možností je niekoľko a o existencií niektorých ste možno ani nevedeli.
Bobovali sme sa ako malé deti určite všetci. A ak nie, tak aspoň lopatovali! A keď nebola lopata, šupla sa pod zadok igelitka. No nechceli by ste si to znovu vyskúšať? Poohliadnite sa v lyžiarských strediskách okolo. Na Slovensku ich je niekoľko. Samozrejme, počas jazdy je bezpečnosť zaistená a tak je tento program vhodný aj pre rodiny s deťmi.sneh.jpg
Stále populárnejším sa stáva snowtubing. Jeho podstatou je, že sa z kopca či po dráhe spustíte na kolese, ktoré nápadne pripomína to nafukovacie, ktoré je našim najlepším kamarátom v lete. Príde vám to trápne, nudné? Existuje aj snowrafting. Ako názov napovedá, po prudkom svahu sa zveziete celá partia!
Novinkou je u nás aj snowkiting. V dobe písania tohto článku si ho môžete vyskúšať v stredisku Jasná. O vás, lyžiara, je pripnutý akýsi padák, ktorý zvyšuje vašu rýchlosť na svahu. Ak budete mať šťastie a priaznivý vietor, môžete sa vzniesť aj pár čísel nad úroveň zeme.lyžiar.jpg
Každoročnou klasikou v našej rodine je korčuľovanie. Plochu poskytuje takmer každé mesto a obvykle býva bezplatné. Skúste navštíviť váš lokálny štadión a spýtať sa na svoje možnosti. Niektoré kluby poskytujú zimné kurzy krasokorčuľovania alebo hokeja.
Beh v snehu, to už je iná vec. Vôbec by ste nemali mať strach z ofúknutých krížov alebo zápalu pľúc. Všetko vyrieši funkčná bielizeň v tenšej vrstve. Prílišné „cibulenie sa“ má za následok práve nadmerné množstvo potu. Ak ste náchylní na bolesť hrdla alebo zápaly priedušiek, odporúčame si zakúpiť šatku. Nezabudnite, už sa stmieva skoro! Myslite na reflexné prvky a prípadné svetlo, čelovky alebo podobné vybavenie.