Volvo odvolalo vo Veľkej Británii 70 000 automobilov z dôvodu rizika požiaru.

Súčasťou je  globálne odvolanie viac ako pol milóna dieselových vozidiel, ktoré trpia poruchou. Švédska automobilka uviedla, že „vo veľmi zriedkavých prípadoch“ sa plastová časť motora môže „roztaviť a zdeformovať“ a  „extrémnych prípadoch“ vznietiť.
Tento problém sa týka niektorých automobilov vyrobených za posledných päť rokov. Spoločnosť Volvo, uviedla že kontaktuje postihnutých zákazníkov.
Automobilka uviedla, že v „najextrémnejších prípadoch“ došlo k požiaru, ktorý sa týkal rozdeľovača motora.Auto Volvo..jpg
Spoločnosť Volvo nepovedala, koľko požiarov bolo zaznamenaných, ale uviedla, že nedošlo k žiadnym hláseniam o zraneniach súvisiacich s chybou.
Tento problém sa týka automobilov modelovaných rokov 2014 do 2019 so štvorvalcovými dieselovými motormi.
Nie je jasné, ako dlho bude trvať, kým spoločnosť opraví dotknuté vozidlá, ale spoločnosť Volvo robí všetko aby túto akciu vykonali bez zbytočných nepríjemnosti, kontaktujú všetkých zákazníkov aby ich upozornili na problém. Je bezpečné používať vozidlá ak nevykazuje žiadne príznaky problémov, ako napríklad rozsvietenie kontrolky motora, nedostatok energie ale „neobvyklý zápach“. Spoločnosť uviedla, že budú k dispozícii riešenie problému hneď ako sa potvrdia a o probléme budú príslušné orgány. Ospravedlnili sa zákazníkom a berú plnú zodpovednosť za zabezpečenie najvyšších štandardov kvality a bezpečnosti  ich automobilov.Veľká Británia.jpg
Vyrábajú 600 000 automobilov ročne, z ktorých približne 50 000 sa predáva v Spojenom kráľovstve- menej, než sa v krajine odvolalo.
V minulom roku spoločnosť Toyota oznámila stiahnutie viac ako 2,4 milióna hybridných vozidiel na celom svete z dôvodu poruchy ich systémov, ktoré by mohli spôsobiť stratu energie.
V apríli vyšlo najavo, že spoločnosť Vauxhall objavila   nový zdroj požiarov, odvolalo 235 000 automobilov Zafira po tretíkrát. Nasledovalo stiahnutie z predaja v rokoch 2015 a 2016.