Snívate o živote konzultanta? Tieto rady sú pre vás!

Niet pochýb o tom: koncert ekonomiky je tu, a to nie je ďaleko preč čoskoro. Štúdia, ktorú v roku 2017 vydala spoločnosť Randstad USA, naznačuje, že do roku 2025 bude väčšina pracovníkov zamestnaná v agilnej kapacite (myslieť na konzultantov, dodávateľov, pracovníkov a nezávislých pracovníkov). Štúdia predpokladá, že už v tomto roku bude až 50 percent pracovnej sily tvoriť agilných pracovníkov.týmová práce.jpg
 
To je skvelá správa pre každého, kto si myslí, že sloboda a flexibilita samostatne zárobkovej činnosti znie ako príťažlivý spôsob, ako si zarobiť na živobytie. (Mimochodom, ale má svoje výzvy!) Faktom je, že podniky potrebujú konzultantov viac ako inokedy. Naša rýchlo sa meniaca globálna ekonomika znamená, že pre spoločnosť je takmer nemožné robiť všetko samé. Tu je dôvod:
 
Spoločnostiam chýbajú odborné znalosti na riešenie rastúcich a meniacich sa potrieb. Ich zamestnanci nemajú čas dokončiť špeciálne projekty alebo výskum. Sú nedostatočne obsadení a potrebujú niekoho, kto by ich mohol vyplniť, kým sa dopyt nesplní. Na riešenie problémov objektívnym spôsobom potrebujú objektívne názory.
 
Najprv si overte realitu.
Pravdepodobne ste počuli, že poradenstvo je lukratívne, ponúka veľa voľného času a zachraňuje vás pred otravnou politikou. Neverte týmto mýtom. Keď začínate, budete pracovať najmenej 60 hodín týždenne, a zatiaľ čo vy môžete účtovať vyšší plat, dane a dávky budú mať sústo z vašich peňazí. Konečne nebudete mať jedného šéfa, ale veľa!zisk.jpg
 
Nevynechajte počiatočné plánovanie.
Skôr ako začnete s poradenskou praxou, musíte mať plán, aby ste sa mohli pohybovať správnym smerom. Preto je nevyhnutné vypracovať zdravý podnikateľský plán, marketingový plán a finančný plán. Akonáhle sú na mieste, budete sa cítiť organizovanejšie a sebavedomejšie.
 
Mesačný svit pred odchodom na plný úväzok.
Poradenská práca na čiastočný úväzok vám pomôže zistiť, či chcete začať konzultačnú kariéru. So súhlasom vášho zamestnávateľa si vezmite niekoľko malých projektov, ktoré sa majú dokončiť počas nocí, víkendov a prázdnin. Čoskoro budete vedieť, či sa vám práca páči alebo nie.
 
Prenájom veľkého účtovníka.
Ak chcete uspieť, potrebujete dobrý podporný tím. Nájdenie talentovaného účtovníka by malo byť na vrchole vášho zoznamu. Budú poskytovať odborné poradenstvo o vašej obchodnej štruktúre, ziskovosť, účtovné postupy a plány rastu, a bude vás z problémov s IRS. Nájsť účtovníka, ktorý je ochotný vzdelávať a radiť vám, ako sa vaše podnikanie vyvíja.
 
Zamerajte sa na veľké ryby.
Mnohí konzultanti robia chybu, keď sa zameriavajú na malé podniky ako na svoje prvé ciele, možno preto, že veľké organizácie sú viac zastrašujúce. Malé podniky však často majú menšie rozpočty na školenia a poradenstvo. Cieľ pre stredné a veľké podniky. S ich väčšími rozpočtami sa môžu cítiť pohodlnejšie s novšou konzultantkou.