Našetrite si na nový školský rok

Chodenie na základnú alebo strednú, to nie je len tak. Vedeli by o tom rozprávať nie len deti, ale aj vystresovaní rodičia. Tí majú problémy nad hlavu. Hlavne ak treba nové pomôcky alebo je v rodine budúci prváčik. Mnoho prieskumov odhaduje, že výbava nie len na prvý školský deň sa môže priblížiť až k päťsto eur. To nie je zanedbateľná položka v rozpočte už aj tak skúšanej slovenskej rodiny. Ak do toho zahrnieme niekoľko detí, vie to pekne zadĺžiť. Dá sa to však aj ináč. Ako? Šetrením. A môžeme s tým začať hneď. Nemusíme sa spoliehať na žiadnu tretiu stranu.chodba v škole.jpg

  • Jedna z prvých vecí, ktoré si môžete odpustiť je luxusná dovolenka. Znie to síce hrozivo, no vedzte, že oddych sa dá stráviť aj ináč ako pobytom v prímorských letoviskách vo štvorhviezdičkovom hotely. Nakoniec, po menšom uvážení to stojí za to. Peknú a príjemnú atmosféru si môžete vykúzliť aj doma alebo u rodičov či priateľov. Niekoľko tisíc eur sa tak ušetrí a vy sa nebudete až tak obávať nástupu druhého septembra.
  • Stravovanie v reštauráciách a rýchlom občerstvení sa dostalo do módy a mnohí neváhajú využiť ich výhody. Jedno mínus sa ale nájde, a to ceny. Snažte sa ušetriť spoločný rozpočet menej frekventovanými návštevami, za ktoré môžete minúť aj tridsať eur. A to len na jediný chod pre štyroch.

farebné ceruzky.png

  • Požiadajte o pomoc. Nemusíte sa hanbiť za to, že vám nevyjde dostatok peňazí. Ostatní to poznajú rovnako, hlavne rodičia detí. Po ich vyrastení sa radi zbavujú nepotrebných vecí. Aktovky, staršie oblečenie alebo aj čisté zošity, tých sa nájde v nejednej domácnosti veľa. Požiadajte známych alebo aj miestne komunity. Tie sa na nápor školákov pripravujú stále, preto by nemal byť problém s množstvom tovaru.
  • Okrem všetkého treba myslieť aj na zľavy v obchodoch a tiež množstevné akcie. Rovnako dobre pochodíte aj v bazároch. Znejú možno pofidérne, no niektoré skrývajú skutočné poklady. Nie len oblečenie, ale aj doplnky a dokonca knihy. Hlavné je vedieť, čo potrebujete.