Krovinorez ryobi rbc430 si poradí s každým trávnikom.

S prichádzajúcou jarou a teplejším obdobím nastáva tiež obdobie pre záhradkárov. Každý, kto vlastní záhradu a rád sa o ňu stará vie, že nastáva jeho obľúbený čas, kedy sa môže v záhrade maximálne realizovať. Táto práca ale určite nie je najľahšia a vyžaduje si nutnosť vyhrnúť si rukávy a aj spáliť nejakú tú kalóriu fyzickou prácou. Odmenou však býva skultivované, príjemné prostredie záhrady, ktoré vám bude každý obdivovať. Trávnatý porast, stromy, kvety a kríky rastú neustále, a preto ich nemôžeme nechať len tak na pospas osudu, ak nechceme pri dome pestovať džungľu. Je potrebné pravidelné strihanie, hnojenie, kosenie a polievanie. Aby sme si prácu uľahčili, zbytočne si nespôsobovali bolesť krížov a stále si zachovali upravené okolie domu, pomôžu nám k tomu mechanickí pomocníci.

Trava

Na trhu dnes existuje mnoho špecializovaných náradí a strojov na ošetrovanie záhrad. Čo určite ocení každý majiteľ pozemku, ktorý by sa rád pýšil dokonalým anglickým trávnikom, je kosačka a krovinorez. Bez nich by sme si kosenie trávnika ani predstaviť nemohli. Kosačky dokážu ovládať aj deti a sú neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti, ktorá trávnatú plochu vlastní. Avšak nie vždy je kosačka praktická na použitie. S kosačkou sa nedostanete do každého ťažko prístupného miesta, ani terénu. Na nerovnom povrchu sa s ňou ťažko manipuluje, taktiež napríklad v kopci.

Travnik

Na tieto účely nám dokonale poslúži skôr krovinorez. Krovinorezy môžeme rozdeliť podľa niekoľkých parametrov, na ktoré musíte pri výbere krovinorezu dbať. Podľa pohonu sú v ponuke typy krovinorezov ako elektrický, benzínový alebo akumulátorový. Benzínové sú najčastejšie kupované aj z toho dôvodu, že je manipulácia s nimi jednoduchšia, keďže nie ste obmedzení zdrojom elektriny a káblom. Model krovinorezu ryobi rbc430 je jedným z nich. Ryobi rbc430 je vysoko výkonný, univerzálny a hodí sa do akýchkoľvek podmienok.