Gentlemani vymierajú

Láska sa ničím nelíši oproti časom minulým. No ľudia sa napriek tomu zmenili. Muži a ženy. Chlapci a dievčatá. Mládež. V každej z týchto kategórii by sme v minulom storočí našli množstvo gentlemanov. V dnešnej dobe je tých gentlemanov stále menej a menej. Hoci sa hovorí, že európa starne, napriek tomu sa gentlemani nezachovávajú už ani v podobe starších dedkov. Tí si hľadia svoje dôchodky a to im k životu stačí. Samozrejme, česť výnimkám.

gentleman

Keď sa povie slovo gentleman…

… si veľa z nás predstaví muža s pekne upravenými vlasmi, s ružou v rukách ako dáva prednosť žene pri vstupovaní do miestnosti, ako jej odsunie stoličku, keď si sadá a zároveň ju aj prisunie ku stolu, aby sa mohla pohodlne usadiť. Pri večeri jej dáva jemné a neurážlivé lichôtky. Večeru zaplatí, samozrejme chlap. Nie preto, že by sa chcel vyťahovať, že na to má, ale pretože on pozval ženu na večeru, na rande a tak to má byť.

muží

A dnes?

Naproti tomu máme dnešnú dobu. Chlap sa v pohode bez najmenšieho zaváhania nasunie do reštaurácie ako prvý. Bez žiadnej ruže, to sa predsa už dnes nenosí. Ani náznak po tom, že by chcel žene odsunúť stoličku alebo, nedajbože, dať dole kabát. Veď nech sa vyzlečie sama. Večeru si zaplatia napoly alebo sa žena chce ukázať ako sebestačná tak ju zaplatí ona. Pretože sa snaží dokázať chlapovi, že sa vie sama o seba postarať a vie si na seba aj zarobiť. To však vôbec nie je v jej charakterových črtách a nemala by to robiť. Pretože to je jasný signál mužovi, že tu niečo nie je v poriadku. Hoci len podvedome, ale určite sa to normálnemu mužovi páčiť nebude.

podpatek

Mňa osobne veľmi mrzí, že dnes je všetko inak oproti minulému storočiu. Všetci sme k sebe viac chladnejší ako predtým. Viac myslíme na seba ako na ostatných a najdôležitejší sme pre seba my samy. Naše city sú oveľa smutnejšie. Nie je normálne, aby sme len tak vedľa seba sedeli často bez slova a hľadeli do telefónov bez akéhokoľvek rozhovoru. Lebo každý sme zahľadený len do seba…