Zvýšte kvalitu svojho spánku novým matracom.

Mnohí z nás si ani neuvedomujú dôležitosť spánku pre náš organizmus. Spánok je významným nástrojom regenerácie nášho tela. Problémom tu je kvalita spánku a dĺžka trvania nášho spánku. Ak si nedoprajete aspoň 7-8 hodín kvalitného spánku, skôr či neskôr sa tento deficit určite prejaví na vašom zdraví. Oslabená imunita, pocity vyčerpanosti, úzkosti a stresu sú iba malým výpočtom problémov, ktoré môže nedostatok spánku spôsobovať. Dnes už odborníci pripúšťajú, že existuje dokonca priamy súvis medzi nadváhou a nekvalitným spánkom.

kavlitný spánok

Na kvalitu spánku dnes vplýva viacero faktorov, no veľmi dôležitým z nich je matrac, na ktorom spíme. Ak svoj matrac užívate dlhšie ako 7 rokov, je najvyšší čas poobzerať sa po niečom novom. Všetci, ktorí si zakúpili nový matrac totiž tvrdia po krátkom čase to isté: Mali sme to urobiť už dávno! Každý, kto sa prebudí na novom nevyležanom matraci sa cíti výrazne lepšie a oddýchnuto, čo sa odrazí aj na jeho pracovných výkonoch a aj lepšom osobnom živote.

kvalitné matrace

Pri výbere nového matraca sa rozhodujeme hlavne medzi matracmi pružinovými a penovými (sendvičovými). Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, ale vždy bude každý z nich lepší ako ten starý, na ktorom spíte dnes. Dôležitým kritériom pri výbere matraca je aj jeho tvrdosť. Tie nové matrace si svoju tvrdosť na rozdiel od starých matracov dokážu zachovať dlhodobo, nielen krátko po kúpe. Dnes sú v ponuke matrace od mäkkých až po veľmi tvrdé. Ak svoj matrac kupujete v obchode s kvalitnými matracmi, radi vám s výberom pomôžu vyškolení predajcovia. Váš nový matrac tak bude vyhovovať vašim individuálnym požiadavkám, bude doslova ušitý pre vás na mieru. Venujte preto výberu svojho matraca zvýšenú pozornosť, strávite na ňom totiž významnú časť života. Táto investícia sa vám dozaista niekoľkonásobne vráti. Vo vašej zlepšenej psychickej a fyzickej pohode.