Sklo v interiéri alebo moderné dizajnové prvky s funkčným využitím

Pomaly ale isto by sme si mali zvykať na moderný trend, akým je sklo v interiéri. Interiérové prvky vyrobené z tohto materiálu neposkytujú len viditeľne elegantný dizajn, ale aj niečo viac. Najmä v spojitosti s funkčnými prvkami, akým sú napríklad sklenené dvere, zabradlie na schody alebo samotné schodisko, dekoračné zásteny v kuchyni či deliace steny, s ktorými dokážeme funkčne zorganizovať priestor.
Deliace priečkyvďaka tomu, že sú vyrobené zo skla dokážu rozdeliť konkrétny priestor na požadované časti, no v týchto nebude chýbať zdravý prísun svetla a celková ľahkosť. Vyhneme sa tak naopak tmavému, vydýchanému a stiesnenému prostrediu, pričom priestor bude viditeľne vyhradený na požadované body. No v prípade, ak chceme dosiahnuť kvalitnejšie súkromie, odporúča sa siahnuť po farebnom, pieskovanom alebo dekorovanom skle.Moderné schody
Schodiskozo skla je veľmi zaujímavým, možno zatiaľ dostatočne nepoznaným, no určite atraktívnym trendom, ktorý sa dotýka spravidla moderne prevedených interiérov. Spája sa s ním rozhodne dizajnová stránka, no mnohí v danom smeruje určite požadujeme aj tú praktickú. Nie každému je napríklad príjemné chodiť po priehľadnom objekte, pričom stupne môžu pôsobiť vzduchoprázdne. Pokiaľ však pre vaše schodisko chcete získať podobný estetický efekt a zároveň uchovať jeho funkčnosť, skvelým kompromisom sú sklenené zábradlia.
Dvere pozostávajúce z opisovaného materiálu poskytujú klasické využitie, pričom číre sklo sa postará už o zmienenú priepustnosť prirodzeného svetla a príjemne vzdušnú atmosféru. Okrem klasického otvárania ale daný typ poskytuje tiež populárnu alternatívu dverí s posuvným otváraním.Otvorené dvere
Obklady, respektíve sklenené zásteny za kuchynskou linkou sa stávajú čoraz známejšou voľbou. Miesto starej a niekedy až nudnej klasiky tento variant poskytuje obklad z kaleného skla, čoho výsledkom je viditeľné zmodernizovanie kuchynskej linky. Samozrejme za predpokladu, ak vyberáme najmä z ponuky dekoratívnych grafoskiel.